Mistrzostwa Poslki

Katowice - 14 - 16.09.2007 r.

Wyniki         FOTO

 Komunikat                         Oficjalne LOGO MP      

55 Mistrzostwa Polski przeszły do historii….

Organizatorzy czyli działacze Okręgu Katowickiego stanęli na wysokości zadania i wzorowo przeprowadzili całe zawody, czego dowodem są bardzo wysokie wyniki i rekord Polski Juniorów jaki w ostatnich zawodach w tej kategorii wiekowej ustanowił Paweł Stopa , na marginesie trzeba dodać że jest on lepszy od aktualnego rekordu Świata Juniorów . Jak w ubiegłym roku tak i teraz organizacja była bardzo dobra myślę ze działacze Białegostoku i Katowic wyznaczyli nowy standard w organizacji i samej oprawie Mistrzostw Polski .
Jedynie co może martwić to małą liczba zawodników, choć niektórzy pewnie nie wiedzą że w castingu trzeba uzyskać minimum podobnie jak to dzieje się w Lekkiej atletyce czy innych by wystartować w Mistrzostwach to ogranicza szczególnie młodzież …ale to przecież walka o tytuły Mistrzów Polski. Zawody przeprowadzono na treningowych stadionach  pierwszoligowego Ruchu Chorzów co umożliwiło rzucanie w naprawdę komfortowych warunkach a wiejący wzdłuż boisk wiatr przyczynił się do świetnych rezultatów. Komfort uczestnikom psuła ( ale tylko chwilami ) płynąca nieopodal rzeka a raczej ściek – Rawa.  
Padło wiele wartościowych wyników szczególnie zacięta walka toczyła się w kategorii Juniorów gdzie szósty zawodnik uzyskał wynik ponad 450 pkt takiej sytuacji nigdy do tej pory nie było. Mimo tego że odchodzi Paweł Stopa to jestem spokojny o to ze w następnym roku znowu pojedziemy na Mistrzostwa Juniorów i będziemy walczyli o jeszcze większy „worek” medali ;-)) . Cieszy że poziom naszego sportu stale rośnie i aż trudno uwierzyć kolegom z czech czy Niemiec że jest nas tak mało a takie wysokie wyniki osiągamy.
Do analizy wyników zapraszam  nie będę ich szczegółowo opisywał to przecież Indywidualne Mistrzostwa Polski które rządzą się swoimi regułami od lat a faworyci są przed ale nie zawsze wygrywają co stwarza ze walka jest do ostatniego rzutu. Zakończenie Mistrzostw a szczególnie uroczysta kolacja zostanie wszystkim uczestnikom na pewno  w pamięci , stanowimy rodzinę rzutową a takie uroczystości tylko zacieśniają te więzy. Medalowanie i nagrodzenie  wszystkich zdobywców drużynowych Mistrzostw Polski medalami i Pucharami na Indywidualnych Mistrzostwach Polski podniosło rangę tego cyklu i chyba wszystkim się podobało. Mieliśmy okazje podziękować za 20 lat pracy z Kadrą naszemu wspaniałemu trenerowi Jasiowi Grundowi który przeprowadził Casting przez lata 80-te i 90-te czyli lata ciężkich przemian ustrojowych. W tym czasie stworzył mocne podstawy drużynę która z powodzeniem w niezmienionym składzie zdobywa medale na poszczególnych Mistrzostwach ca co mu ogromne dzięki a album jaki dostał  będzie mu przypominał o tych wspaniałych chwilach. Wierze ze zostanie na długo z nami jako działacz trener i sędzia Międzynarodowy służąc doświadczeniem i swą wiedzą w rozwoju naszego sportu. Osobne podziękowania należą się Zbyszkowi Mośko który dźwigał ciężar organizacyjny tych Mistrzostw był machiną napędową , bez takich właśnie działaczy trudno by organizować takie imprezy. Za rok chcieli byśmy by organizacji podjął się Okręg z olbrzymimi tradycjami rzutowymi , który po długiej przerwie zorganizował kapitalne zawody dla młodzieży Pierwszy Krok tego roku czyli Okręg w Poznaniu. Liczę że koledzy z Poznania podejmą się tego wyznawania i Casting zadomowi się w kalendarzu Imprez w Wielkopolsce. Kiedyś Katowice prze ponad 10 lat nie maiły swoich reprezentantów a organizowały Puchar Kubicy który przetrwał do dziś a obecnie posiadają bardzo mocne drużyny ,może idąc tą drogą pomożemy w tym by wielkopolska była silnym ośrodkiem Castingu jak kiedyś, przecież już mają dwa „pierwiosnki” . Życzę wszystkim byśmy spotkali się w tym samym składzie lub większym po krótkiej przerwie zimowej  a sezon 2008 był jednym z najlepszych w naszej historii…przecież Mistrzostwa Świata w Przyszłym roku odbędą się w Krakowie….do zobaczenia.