Pierwszy Krok Rzutowy
Szamotuły 9-10.06.2007 r.

    

 • Komunikat                     Wyniki               Fotki

  Wielkopolska - jak po długim zimowym śnie po wielu latach znowu gościła Rzutkowców organizując w Szamotułach Ogólnopolskie Zawody rzutowe „Pierwszy Krok” w których startowali najmłodsi adepci naszego sportu.

  Organizatorzy : ZO PZW w Poznaniu i Koło Miejskie w Szamotułach zorganizowali perfekcyjnie Zawody ,pokazali najmłodszym jak w świetnej atmosferze i warunkach można uprawiać ten sport. Otwarcie zaszczycił Burmistrz Szamotuł który przywitał się z zawodnikami i wręczył im drobne upominki panowała miła i rodzinna atmosfera. Przyjechaliśmy do Szamotuł w sobotę wczesnym popołudniem, organizatorzy czekali na zawodników na bocznym boisku szkółki piłkarskiej w Szamotułach gdzie boisko było świetnie przygotowane z wzorową trawką. Wszyscy mogli przewietrzyć sprzęt po długiej podróży. Ale jakie było wszystkich zdziwienie gdy przekazano nam że same zawody odbędą się na głównej płycie stadionu piłkarskiego gdzie trenują na zgrupowaniach czołowe kluby ekstraklasy wraz z reprezentacją a boisko brane jest pod uwagę jako treningowe w ME jakie odbędą się w Polsce, o jej stanie nie muszę nikogo chyba przekonywać wręcz idealne. Mimo bardzo niskiej opłaty startowej Organizatorzy przygotowali kapitalne nagrody nikt z uczestników nie został z gołymi rękoma na dekoracji, myślę że ten błysk w oczach zadowolenie u najmłodszych uczestników wynagrodziły Organizatorom trudy Imprezy. Do tego pogoda dopisała było słonecznie wręcz idealne warunki co przyczyniło się do wysokich wyników , po raz pierwszy w historii na tej imprezie zawodnik nie startujący do tej pory uzyskał maksymalny wynik w …arembergu!!! To rzecz warta odnotowania. Najliczniejszą grupę jak na te zawody stanowili najmłodsi do 11 lat . Organizatorzy byli przygotowani na nagradzanie w kategorii dziewcząt i chłopców ale niestety dziewczęta nie dopisały i puchary nie znalazły właścicieli !!! Rywalizacja była zacięta we wszystkich grupach wiekowych a grupa zawodników Kadry pokazała najmłodszym jak wygląda rywalizacja na wysokim poziomie. Na zakończeni zawodów dla publiczności i sędziów urządziliśmy : Iwona Bialik , Jerzy Szymaniak oraz Targosz Włodzimierz pokaz konkurencji całego pięcioboju wraz z komentarzem. Każdy mógł spróbować swoich sił i przekonać się ze to tylko tak łatwo z boku wygląda. Po wręczeniu nagród i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia zjedliśmy obiad i udaliśmy się w drogę powrotną. W tym miejscu chcę bardzo podziękować Dyrektorowi Biura ZO w Poznaniu Andrzejowi Kuligowskiemu i całej ekipie Organizatorów i Sędziów z Okręgu jak i z samych Szamotuł za świetne zawody i organizacje , a Burmistrzowi Szamotuł za wsparcie .

  Przekonaliście uczestników „Pierwszego Kroku” że serce do Organizacji macie wielkie – jak Wielkopolska za co wielkie dzięki

   
  Targosz Włodzimierz