Zgrupowanie Juniorów przed Mistrzostwami Europy Juniorów

Gródek - 25.06 - 30.06.2007 r.

                 Foto

I po zgrupowaniu .....

Dzięki uprzejmości działaczy Okręgu Białostockiego : Prezesowi Matusewiczowi oraz Jego zastępcy Darkowi Dziemianowiczowi i niezastąpionemu Mirkowi Nosowi prezesowi Koła w Gródku który otoczył nas wspaniałą opieką : - na ich ręce chciał bym osobiście złożyć ogromne podziękowania za wspaniałe przyjęcie nas na Podlasiu za stworzenie wyśmienitych warunków do trenowania przed Mistrzostwami Europy Juniorów.
Osobne podziękowania należą się Wójtowi Gródka panu Wiesławowi Kuleszy który bezpłatnie udostępnił nam stadion wraz z całym zapleczem oraz ugościł całą ekipę w Kruszynianach częstując kuchnią tatarską …ale to po kolei.
Już po raz drugi Reprezentacja Juniorów zjechała do Gródka by szlifować formę przed MEJ, prognozy pogodowe nie były za ciekawe ale najważniejsze ze nie padało i mogliśmy trenować spokojnie…10 godzin dziennie. Wszyscy podciągnęli bardzo wyniki i technikę teraz zostało jechać do Austrii i przywieźć worek medali , ale zobaczymy co czas przyniesie. Trzymam drużynę Juniorów za słowo które dali rok temu,…. startuje w tym samym składzie co w zeszłym roku że tym razem nie dadzą nikomu szans i żadne 1,5 pkt im nie przeszkodzi w zdobyciu Złotego medalu.
W czwartek po obiedzie zostaliśmy zabrani przez gospodarzy na zwiedzanie ciekawych miejsc: pojechaliśmy na przejście graniczne w Bobrownikach a potem do Kruszynian zwiedzić meczet i poznać historie polskich Tatarów. Po przyjeździe do Kruszynian przewodnik oprowadził nas po tamtejszym meczecie , może nie było by w tym nic ciekawego ale jest ich w Polsce 3, dwa na Podlasiu i jeden budowany w Gdańsku.
Przedstawił historie sprowadzenia tatarów do Polski ich dzieje przez ostatnie 300 lat zawiłości Islamu – bo Tatarzy to wyznawcy właśnie tej religii. Podlasie to ciekawy teren zwłaszcza pod względem wyznaniowym jak nie wielu młodych wie spotykają się tam trzy wyznania Prawosławie gdzie nad terenami królują piękne cerkwie ze swymi kopułami, Rzymsko katolicy oraz niewielu wyznawców Islamu z meczetem właśnie w Kruszynianach. Potem przeszliśmy na tamtejszy cmentarz gdzie mogliśmy się przekonać ze Tatarzy nie tylko palili i mordowali na ziemiach Polskich ale w późniejszych czasach byli świetnymi żołnierzami ich generałowie i pułkownicy walczyli dla Polski i czuli się polakami świadczą o tym polskie nazwiska jakie nosili. Na fotkach jest wiele nagrobków na których widnieją ich nazwiska po polsku i arabsku, choć są i rosyjsko brzmiące. Myślę że młodzi zawodnicy zapamiętają te wycieczkę i może kiedyś w szkole zrobią z niej użytek…..

Skład :

Drużyna Juniorów : Stopa Paweł ,  Gorbacz Daniel, Klinger Oliver, Marcińczyk Patryk
Indywidualnie : Sobota Paweł i Damian

Drużyna Juniorek : Pecyna Natalia, Kuza Magda
Indywidualnie : Paulina Krzyżanowska

Wyjeżdżamy 11 lipca i wierze że będzie to niezapomniany wyjazd pod każdym względem trzymajcie kciuki!!!!!....jak wrócimy napisze szerzej jak było