Mistrzostwa Świata Juniorów
AUGSBURG - Niemcy
4-6.07.2008 r

      

FOTKI
 
                 FOTKI   Organizatora        

WYNIKI

Augsburg – zabytkowe miasto w Bawarii w Niemczech było areną drugich Mistrzostw Świata Juniorów w Castingu które odbyły się  4-6.07.2008 r.
Zjawili się reprezentanci 10 państw jest to jedna z najwyższych ilości jakie zgromadziły Mistrzostwa Juniorów. Coraz odważniej poszczególni członkowie ISCF wysyłają swoje reprezentacje na te imprezę i coraz wyższy poziom notujemy w rywalizacji. Cieszy że jedną z najmocniejszych jest nasz młodzież która w tym roku przywiozła aż 11 medali !!! W sumie dwa złote siedem srebrnych i dwa brązowe , chciało by się zażartować że  „odbijało”  się srebrem ;-) Pierwsze skrzypce grały nasze Juniorki które zdobyły większość medali , a wśród nich najmłodsza Magdalena Kuza która osiągnęła życiowy sukces zostają Mistrzynią Świata Juniorek w skishu spinningowym i odległości spinningowej a w skishu muchowym zdobyła srebrny medal. Ale najcenniejszym jest v-ce mistrzostwo świata w klasyfikacji generalnej pięcioboju to nawiązanie do świetnych tradycji ostatnich lat naszych juniorów i Magda je podtrzymuje !!! wielkie gratulacje !!! Dla Natalii Pecyny i Pauliny Krzyżanowskiej były to ostatnie Mistrzostwa w tej kategorii wiekowej . Mimo że Natali nie wyszły te mistrzostwa tak jak sobie marzyła to i tak przywiozła cztery krążki , zostając v-ce mistrzynią świata w odległości spinningowej i odległości muchowej oraz zdobywając brązowy medal w skishu muchowym , oraz z Pauliną Krzyżanowską zostały V-ce mistrzyniami świata nieznacznie ulegając Czeszkom .
O wielkim pechu może powiedzieć odchodząca do seniorek Paulina Krzyżanowska która oprócz finału muchy odległości wystąpiła we wszystkich i ślizgała się po czwartych miejscach, szkoda ale nieraz bywają takie mistrzostwa . Wszystkie trzy juniorki będą mogły potwierdzić swoje wysokie umiejętności w kategorii kobiet w zbliżających się Mistrzostwach Świata Seniorów w Krakowie które odbędą się we wrześniu, na które zostały w komplecie powołane
Mamy silną grupę juniorów ale w sobotę nie był ich dzień ….
Wiele radości i nadziei dał nam Najlepszy na tych mistrzostwach Oliver Klinger. Na początek zawodów zdobył srebrny medal w skishu muchowym . Cele rzucał kapitalnie i po trzech celach prowadził. Potem przyszła feralna odległość muchowa i spadł na czwarte miejsce. Ciężkie warunki kręcący wiatr spowodowały ze tylko zawodnicy dobrzy technicznie i posiadający warunki fizyczne liczyli się w końcowej klasyfikacji. Oli skończył na piątym miejscu pięciobój co jest bardzo dobrym rezultatem. V-ce mistrzem świata w odległości muchowej został Daniel Gorbacz ,którego w ostatnim swoim rzucie pokonał Niemiec . Widać że  trening na obozie z jednym z najlepszych zawodników w historii Karelem Svetelskym  przyniósł u tego zawodnika kapitalne efekty a znając Daniela z jego mocnych celi wieżę że w niedalekiej przyszłości zapuka do seniorów jak jego starszy kolega Paweł Stopa. Szkoda że tym razem Cele nie wyszły Danielowi bo pięciobój był do wygrania jak dwa lata temu !!!
Reszta juniorów zawitała w kilku finałach i na tym koniec.
Drużynowo nasi Juniorzy w składzie : Klinger Oliver, Sobota Paweł,Sobota Daniel oraz Grzeszczuk Paweł wywalczyli brązowy medal ulegając Czechom i Niemcom .
W tym miejscu musze przyznać się do błędu jaki popełniłem przez nieuwagę / nie wgłębiając się w szczegóły /  zgłosiłem zamiast Daniela Gorbacza  , Pawła Grzeszczuka za co przepraszam Daniela który na to bezwzględnie zasłużył i wierze że wybaczy mi te gafę, a Pawłowi Grzeszczukowi pogratulować i podziękować że nie zawiódł i zajęliśmy trzecie miejsce.
Mistrzostwa musze uznać za bardzo udane choć jak zawsze mówię można wyżej ,lepiej dalej….ale to jest właśnie sport  . Do zobaczenia na następnych Mistrzostwach w Szwajcarii .

Targosz Włodzimierz
Trener Kadry Narodowej