XIX  Miedzynarodowe Rzutowe Zawody Halowe - Busko Zdrój
28.03. 2009 r.

FOTKI           WYNIKI         Wyniki Finałów     Wyniki Druzynowe    

 Artykuł Jacka

        Kolejne Halowe Zawody Rzutowe Organizowane przez ZO w Kielcach za nami....
tegoroczne były już XIX i po raz pierwszy miały rangę Międzynarodowych, były wyjątkowe startowała rekordowa ilość uczestników tj. 76 zawodników a w tym po raz pierwszy drużyna z Frydka- Mistka z Czech dzięki czemu zawody Miały rangę - Międzynarodowych.
Ogromną pracę jak zawsze wnieśli Renata i Jacek Kuzowie na których barkach spoczywała strona Organizacyjna i patrząc na zegarek zorganizowali to z nim w reku !! co do minuty.
Cieszy ogromnie duża frekwencja i to nowych Okręgów , młodzieży co zaprocentuje w przyszłości. Nowe talenty pokazały że w najmłodszych grupach wiekowych będzie trwałą rywalizacja do końca o wyjazd na Mistrzostwa Świata Juniorów które odbędą się w Szwajcarii . Młodzież wyrosła jak co roku po tak długiej przerwie w startach niektórych trudno było poznać ;-)) Nowe Okręgi i zawodnicy przyjechali po naukę podglądać najlepszych by w przyszłości  nawiązać rywalizację z najlepszymi co ogromnie cieszy .
Wygrali faworyci tu nie było niespodzianek ale na dalszych miejsca tasowania były ogromne co cieszy i widać ze nasza dyscyplina nie stoi w miejscu. W seniorach  zacięta walka pomiędzy Jackiem i Pawłem którą wygrał ten drugi . W kategorii kobiet niezawodna była medalistka Mistrzostw Świata i Europy oraz reprezentantka Czech Jana Bronckowa a za nią nasze reprezentantki z niewiele gorszymi wynikami. Dominacja Magdy Kuzy w kategorii Juniorek jest wyraźna i pokazuje że w tym roku nasze Kobiety będą z nią miały spore problemy . W kategorii juniorów w tym roku zapowiada się ostra walka pomiędzy braćmi Sobotami z Katowic . Po rezygnacji w ubiegłym roku dwóch dobrych zawodników z Gródka/Białegostoku wydawało się że drużyna juniorów  będzie osłabiona ale pokazali się ich następcy jak Bartek Kozyra i inni co ogromnie cieszy . Po raz pierwszy pokazali się nam zawodnicy z Sieradza i mam nadzieję ze będą startowali na wiosnę we wszystkich pucharowych zawodach .
Na przyszły rok Jacek zapraszał na jubileuszowe XX zawody , może to doświadczenie skłoni działaczy do zorganizowania Halowych Mistrzostw Polski jako świetne uzupełnienie i przerwa długiego Okresu z rozbratem z naszym pięknym sportem przez okres zimowy .
Na  koniec chcę jeszcze raz serdecznie podziękować za organizacje bo ktoś kto nie organizuje takich dużych zawodów nie ma pojęcia ile wysiłku i wyrzeczeń kosztuje przygotowania tych kilku godzin rywalizacji i przyniesienie radości  tak wielu przez ..tak niewielu : WIELKIE DZIĘKI !!!