Drużynowe Mistrzostwa Polski 2009
   Szamotuły  16.05.2009 r.

FOTKI                     WYNIKI       

Strona Organizatora o zawodach ....

Pierwsze Zawody Ogólnopolskie w tym sezonie za nami....ale jakie to były zawody !!!
Po wielu latach posuchy i wymazania z rzutowej mapy Polski  : Wielkopolski , Okręg w Poznaniu zorganizował fantastyczne zawody wracając na powrót na łono polskiego Castingu.
Zawody zorganizowano wzorowo pod każdym względem i w każdym szczególe za co wielkie gratulacje i podziękowania. A nie pamiętam tylu znakomitych gości zaproszonych na ceremonie otwarcia i w czasie zawodów jak sam startuje.
Zawody otworzył Marszałek Województwa Wielkopolskiego a udział wzięli : Starosta Szamotulski , Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły oraz prezes ZO PZW w Poznaniu .
To znakomite grono było jednocześnie patronami Honorowymi naszych Zawodów .
Gościem w czasie samych zawodów był Europoseł Marek Siwiec który z zaciekawieniem przyglądał się naszej rywalizacji. Zawody przeprowadzono na płycie głównej Szamotulskiej szkółki piłkarskiej o bardzo dobrej nawierzchni trawiastej. Idealnie wybudowane boiska i przez cały czas relacja na żywo na dużym telebimie pozwoliło śledzić rywalizację widzom i kibicom . była to świetna propagacja naszego sportu .Do potężnego nakładu pracy Organizatorów nie dopasowała się pogoda gdzie kręcący wiatr deszcz oraz niska temperatura sprawiły że o dobre wyniki było bardzo trudno. Odległości pod wiatr rzucane niektórych zawodników doprowadzały wściekłości a deszcze i wsteczny wiatr w celach dopełniły swego. Zawody były sprawdzianem umiejętności Juniorów przed Mistrzostwami Świata Juniorów które w lipcu odbędą się w Szwajcarii , można powiedzieć że wielu faworytów nie spełniło moich oczekiwań a kilku zawodników należących w zeszłym sezonie do zaplecza pokazało się z bardzo dobrej strony. Mam nadzieje że zawody w Lublinie za dwa tygodnie pozwolą na wyłonienie grupy która będzie przygotowywała się do MŚJ w Wasilkowie na Podlasiu .
Jak powiedziałem 1.06 w tym miejscu ogłoszę skład na te Mistrzostwa i będą to najsilniejsi w tym momencie juniorzy jakimi dysponujemy.
Okręg Poznański pokazał ze jest gotów sprostać największym wyzwaniom Organizacyjnym i mam nadzieję że niedługo zagości tam impreza Światowego formatu w naszej dyscyplinie sportu…
   

Targosz Włodzimierz