Kongres ICSF
Wiedeń 9-10 . 04. 2011r.


FOTKI
              Skład nowych władz ICSF

 

Na gorąco, bezpośrednio po powrocie z Wiednia przedstawiam najważniejsze ustalenia Kongresu, a ściślej Zgromadzenia Ogólnego ICSF podjęte w niedzielę 10.04.2011r. w Wiedniu.

1. Na nowa kadencję wybrano zarząd, jego Prezydium oraz stałe komisje. Ponieważ nie było innych kandydatur poza zgłoszonymi przez ustępujący Zarząd - skład władz nie uległ zmianie.

2. Z skutkiem natychmiastowym zlikwidowane zostały plandeki w skishu muchowym. Wracamy więc do przepisów sprzed 1 I 2010 r. czyli ostrzeżeń o dotykaniu podłoża przy miedzywymachach (które to dotykanie dalej jest niedozwolone) i wątpliwości interpretacyjnych, jakie był np. na MŚ w Krakowie i w Augsburgu.

3. Nie przeszedł wniosek o likwidację przyponów w odległości 7,5 g. Rzucamy więc dalej bezpiecznie z przyponami.

4. Powołana zostanie w ramach ICSF Komisja d/s tzw. Fly Casting, czyli rzutowych konkurencji muchowych rozgrywanych sprzetem do łowienia na muchę. Oznacza to, że wędkarstwo rzutowe organizowane w ramach ICSF będzie bogatsze o nową odmianę wędkarstwa rzutowego. Poza ICSF zostaje ciągle Surfcasting, ale pierwszy krok do zjędnoczenia wszystkich odmian castingu w jednej organizacjji został zrobiony.

5. MŚ seniorów 2011 odbędą się od 31 VIII do 4 IX 2011 w Livigno, a więc poza Mistrzostwami we wszystkich innych dyscyplinach wędkarskich organizowanymi we Florencji tydzień wcześniej. Zadecydowały względy finansowe.

6. Organizator MŚ seniorów 2012 nie został jeszcze ustalony, ale prawdopodobnie będzie to Estonia.

7. MŚ juniorów 2012 odbędą się w Cabar w Chorwacji, a w 2013 we Frydku-Mistku w Czechach.

8. MŚ weteranów odbędą się 22-25 IX 2011 w Castellon w Hiszpanii. Następne w 2013 r. będą w Pradze.

9. Nowymi członkami ICSF są Malezja (która zakupiła ostatnio 500 szt. Ciężarków 7,5 gram), Tajwan, Kazachstan, Indie. Ich aktywność jest jednak minimalna. Łącznie w ICSF są 33 kraje.

10. Nie były głosowane z uwagi na spóźnione zgłoszenie propozycje :
a. Niemców dotyczące skrócenia limitu czasu w większości konkurencji przeciętnie o 1 minutę,
b. Czechów, aby znieść limit zawodników z danego kraju którzy mogą startować w mistrzostwach świata i Europy. Te pomysły mają jednak być rozważane na następnym Zgromadzeniu, być może w czasie MŚ`2011 w Livigno, tak, że już warto o nich podyskutować.

11. ZG zakupił kolejną partię ciężarków 7,5 g (1200 sztuk) i 18 gram (250 szt.) oraz linek muchowych, które są już w Polsce i będą wkrótce w ZG.

12. Austriacka Federacja zakupiła 5 nowych banerów reklamujących nasz sport. Na jednym z nich znalazła się nasza Mistrzyni Świata kobiet w odległości spinningowej z lat 2008, 2009 i 2010 – Magdalena Kuza ! Prezentuje się znakomicie.

                                                                                                                                                              Jacek Kuza