MIstrzostwa Świata Juniorów - CHORWACJA 2012
  Cabar  6-7.07.2012r.

FOTKI
             Wyniki zawodów

Juniorzy Wicemistrzami Świata , Juniorki II Wicemistrzyniami Świata …

Za nami kolejne mistrzostwa świata juniorów w Wędkarstwie Rzutowym, które odbyły się w dniach od 5 do 8 lipca w Chorwackiej miejscowości CABAR.
Nasza reprezentacja wywalczyła trzy medale. Dla niektórych to tylko trzy, dla innych aż trzy, bo zdobyliśmy komplet medali drużynowych. Do zawodów, pełna wiary i optymizmu,  przystąpiła drużyna juniorów w składzie: Maciej Kuza , Olaf Michalik , Kamil Sojka i Karol Sapigórski.  Mimo tego , że  zawodnikom nie udało się wywalczyć medali indywidualnych, ich wielka determinacja sprawiła , ze po dwóch latach absencji na podium „ nasi chłopcy” wywalczyli Wicemistrzostwo Świata i ze srebrnymi krążkami wrócili do kraju.
Duża niespodziankę sprawił team juniorek, w składzie Oliwia Mośko i Eliza Pecyna. Chodź wydawało się , że ze względu na brak najbardziej utytułowanej zawodniczki lat poprzednich Magdaleny Kuzy nasze dziewczyny nie mają żadnych szans , silna wola walki , opanowanie do ostatniej konkurencji, wsparcie kolegów i trenerów oraz …odrobina szczęścia sprawiły , ze nasze juniorki obroniły brązowy medal z roku 2011.
Na wielkie uznanie zasługuje także jedyny nasz indywidualny zdobywca srebrnego krążka w skishu spinningowym, Krzysztof Matwiejczuk dla , którego był to debiut w MŚ. Pechowy okazał się przedostatni rzut, który pozbawił go złotego medalu. Mając  jednak na uwadze upór, talent i ambicje tego zawodnika możemy być pewni, że to nie ostatni tak dobry występ na tej rangi zawodach.
Poziom mistrzostw był bardzo wysoki i wyrównany o czym świadczą bardzo wysokie wyniki                    w poszczególnych konkurencjach. Mimo tego nasi zawodnicy aż dwunastokrotnie  bezpośrednio walczyli o medale , a kilka razy otarli się o ich zdobycie.  I tak :
Debiutantka Eliza Pecyna  2 finały : konkurencji Arenberga  5 miejsce, a w konkurencji skisha muchowego również 5 miejsce.
Oliwia Mośko również 2 finały :  4 miejsce w odległość spinningowej  i  6 miejsce w Arenbergu
Karol Sapigórski 3 finały : skish spinningowy 5 miejsce , odległość spinningowa 7 miejsce i 7 miejsce w skishu muchowym.
Olaf Michalik 2 finały:  skish muchowy 5 miejsce , odległość spinningowa 8 miejsce
Kamil Sojka 1 finał: skish muchowy 4 miejsce
Debiutant Krzysztof Matwiejczuk 2 finały:  skish spinningowy 2 miejsce i Arenberg 4 miejsce .
Najlepsze miejsce w klasyfikacji ogólnej juniorek zajęła Oliwia Mośko - 6 miejsce, wyrównując rekord życiowy, zaś 9 miejsce zajęła Eliza Pecyna.
Wsród juniorów Karol Sapigórski , Olaf Michalik , KamilSojka i Maciej Kuza  odpowiednio 10-11-12-16 miejsce.
Po raz pierwszy w tak ważnej imprezie startowali także Kornelia Halicka i Patryk Żakowski        , zajmując  11 i 15 miejsce. Pragnę serdecznie podziękować  zawodnikom, trenerom, opiekunom i działaczom oraz wszystkim osobom, które brały udział w przygotowaniu i starcie naszej reprezentacji w MŚ. Doświadczenie, jakie juniorzy zdobyli podczas tych zawodów, z pewnością zaprocentuje w przyszłorocznych Mistrzostwach.