Ogólnopolskie Zawody Rzutowe " GOBIO CUP "
Namysłów 29.07.2012r.


FOTKI
             Wyniki zawodów Ogólnopolskich

Wyniki MIstrzostw Okręgu Opolskiego

Rzutowe Mistrzostwa Okręgu kadetów i juniorów -

Casting Cup Gobio Namysłów 2012r.

To już drugie zorganizowane przez „Gobio” zawody rzutowe. Tegoroczne miały trochę inny charakter ponieważ zostały połączone z Mistrzostwami Okręgu PZW Opole, które nasze „młode” stażem koło organizowało po raz pierwszy. W tym roku wszystkich uczestników gościła Gmina Wilków ponieważ przeprowadzenie zawodów zaplanowano na kameralnym boisku sportowym w Wilkowie k/ Namysłowa.
Niedzielny poranek to czas przygotowań do rozgrywek. Zjeżdżają się kolejni zawodnicy z województwa i kraju. Nadszedł czas na uroczyste otwarcie zawodów, którego dokonał Przewodniczący Rady ds. Młodzieży przy ZG PZW kol. Wiesław Miś. Po czym Sędzia Główny zawodów kol. Krzysztof Chwastek z Katowic złożył oficjalny meldunek Prezesowi Zarządu Okręgu PZW Opole kol. Marianowi Magdziarzowi. Natomiast nasz gość specjalny kol. Jacek Kuza - trener kadry narodowej udzielił wszystkim zawodnikom cennych rad i wskazówek dotyczących samych zawodów. Zaraz po nich na boisko wkroczyła młodzież i sędziowie. Zostają oddane pierwsze rzuty i kolejne, i kolejne. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali nie tylko sędziowie ale także członkowie okręgowej komisji ds. młodzieży w osobach: kol. Adama Szczygielskiego, kol. Krzysztofa Gądka, kol. Stanisława Zagórskiego, kol. Czesława Fita i kol. Jarosława Borko. Wymiana emocji towarzyszy dookoła. Konkurencje zostają sprawnie rozegrane, w tle słychać „doping” poszczególnym zawodnikom. Czas do przodu uciekał zbliżając wszystkich do zakończenia rozgrywek. Jednak to nie koniec spotkania, bowiem przewidziano jeszcze „coś”. Nawet deszcz nie przeszkodził by rozgrywki i pokaz mistrza kol. Jacka Kuzy i jego syna Maćka (aktualnego Vice Mistrza Świata Juniorów) w skishu muchowym i Arenbergu odbył się. i zrobił wielkie wrażenie. Każdy oddany rzut dokładnie był objaśniany. Wielu chętnych czekało na to by spróbować także stanąć oko w oko z konkurencją „muchową”. Na Opolszczyźnie bowiem ta konkurencja nie ma jeszcze swoich zawodników. Pomimo tego zmagania pod okiem instruktorów wychodziły całkiem dobrze ;-) i dały sporo emocji. .Nawet deszcz uspokoił się i pozwolił aby zakończenie i dekorowanie zwycięzców odbyło się w promieniach słonka. Przyszedł więc czas na to by podium zajęte zostało przez najlepszych a klasyfikację i nagrody przyznano w dwóch klasyfikacjach: dla zwycięzców Rzutowych Mistrzostw Okręgu PZW Opole oraz Ogólnopolskich Zawodów w Wędkarstwie Rzutowym Młodzieży Casting Cup Gobio Namysłów.
Najlepszymi w Mistrzostwach Okręgu Opole okazali się: junior Marcin Cierpek (Małapanew Ozimek), juniorka Partycja Korczewska (Grodków) oraz kadet Kamil Macha (Gogolin).
W klasyfikacji OPEN ogólnopolskich zawodów rzutowych Casting Cup Gobio Namysłów zdecydowanie wygrali doświadczeni zawodnicy z Katowic
Kategoria juniorzy - Kamil Sojka (aktualny Vice Mistrza Świata Juniorów)
Kategoria juniorki - Oliwia Mośko (aktualna II Vice Mistrzyni Świata Juniorów)
Kategoria kadeci - Patryk Morawiec.
Najlepszy wynik całych zawodów osiągnęła kol. Oliwia Mośko z Katowic.
Oczywiście w klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjna okazał się drużyna Okręgu Katowice. Kolejne miejsca na podium zajęły zespoły z Sochaczewa i Ozimka.
Nagrody, puchary i dyplomy wręczane zostały przez władze Okręgu PZW Opole w osobach: Prezesa ZO kol. Mariana Magdziarza, Viceprezesa ZO ds. młodzieży kol. Wiesława Misia, trenera kadry narodowej seniorów w wędkarstwie rzutowym kol. Jacka Kuzę, Wójta Gminy Wilków Pana Bogdana Zdyba, Prezesa Koła Gobio kol. Wojciecha Zająca oraz członków komisji ds. młodzieży Okręgu Opole. ”Fotoreporterzy” uwieczniali na zdjęciach zdobyte sukcesy, pozostali oklaskiwali najlepszych. Gdy wręczono już wszystkie puchary i medale nastąpił jeszcze jeden miły akcent  specjalne podziękowanie od organizatorów - Koła Gobio Namysłów dla naszych gości kol. Jacka i Macieja Kuzów za przyjazd na nasze mistrzostwa, cenne wskazówki i rady, wspaniały pokaz muchowy a przede wszystkim otwartość i życzliwość jakich od Was doświadczyli nasi początkujący „mistrzowie castingu”. A na koniec jak zwykle przyszedł także czas na losowanie nagród niespodzianek, a tym zawsze towarzyszą uśmiechy i dużo radości. Każdy coś wylosował ale najbardziej szczęśliwy był kadet drużyny z Sochaczewa, który wylosował wspaniały kask motocyklowy. I tak dobiegły końca niedzielne rozgrywki rzutowe. Czas wracać do swoich miejsc. Miejmy nadzieję że rok kolejny będzie równie obfity w sukcesy opolskiej młodzieży bo jak mawiają ”w tym sporcie technika i trening czyni mistrza”. Tego życzę każdemu zawodnikowi, zdobywania nowych sukcesów i pokonywania na nowo samego siebie.

Organizatorzy zawodów - Koło Gobio Namysłów składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom zawodów:

  • Okręg PZW Opole – komisja ds. młodzieży,
  • Starostwo Powiatowe w Namysłowie,
  • Gmina Namysłów,
  • Gmina Wilków,
  • Lokalna Grupa Rybacka „Opolszczyzna”,
  • Ośrodek rekreacyjno-sportowy JAKUBUS,
  • PHU HORNET Sebastian Pieczykolan,
  • Sklep wędkarski MAGART z Namysłowa


Zrelacjonowała Anna Kulesa