Pokaz Castingu w okolicach Leszna
Osieczna - lipiec 2012r.


FOTKI
 

Zarząd Koła Osieczna zorganizował zawody wędkarskie o Tytuł Mistrza Szkółki Wędkarskiej na stawie w Jeziorkach. 
W zawodach prawo startu uzyskali młodzi wędkarze, którzy w ciągu całego 2011/2012 roku szkolnego czynnie uczestniczyli w zajęciach Szkółki Wędkarskiej prowadzonych przez kol. Jacka Borowca. Łowiono dowolną metodą z wyjątkiem spinningu. 
Młodzi wędkarze w trakcie zawodów złowili karpie, liny oraz drobne ryby. 
W trakcie zawodów była możliwość zmiany stanowiska z czego chętnie korzystano, nie zawsze z dobrym skutkiem. Łowiono na bata, na grunt z koszyczkiem i podwieszanym sygnalizatorem brań, oraz na federa. Pokazało to, że dzieci posiadły umiejętność posługiwania się różnorodnymi technikami wędkarskimi. 
Po zakończeniu wędkowania na zaproszenie Zarządu Koła pokaz konkurencji rzutowych wykonał kol. Krzysztof Ratajczak - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, oraz sędzia klasy międzynarodowej w dyscyplinie rzutowej. Młodzi wędkarze mieli okazję zapoznać z profesjonalnym sprzętem rzutowym, z którego korzystają zawodnicy ze światowej czołówki. W trakcie pokazu kol. Krzysztof Ratajczak wykonując rzut na odległość techniką obrotową - rzutką 7,5 gram przerzucił staw w Jeziorkach w najszerszym miejscu, wzbudzając nieukrywany podziw wśród młodych wędkarzy. Dzieci miały też okazję zapoznać się z wędką muchową, oraz obejrzały pokaz rzutów muchą. 
Po zakończeniu pokazów technik rzutowych młodzi wędkarze z rąk kol. Jacka Borowca otrzymali dyplomy ukończenia Szkółki Wędkarskiej, następnie uczestnicy otrzymali puchary i nagrody. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco: 
I miejsce kol. Roksana Szmania 
II miejsce kol. Krystian Szmania 
III miejsce kol. Maciej Lasik 
Na zakończenie uczestnicy poczęstowani zostali kiełbaskami z grilla, dodatkowo dzieci obdarowano słodyczami. Sponsorzy zawodów firma VOX Leszno, Wija Osieczna, Zarząd Koła Osieczna. 
Zarząd Koła składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy czynnie wsparli imprezę, szczególne podziękowanie składamy na ręce kol. Krzysztofa Ratajczaka za wspaniały pokaz wędkarskich technik rzutowych.