Warsztaty rzutowe na Podlasiu
Błonie 27.04 - 4.05.2014r.


FOTKI
           

W dniach 30.04 do 4.05. 2014 r. w miejscowości Suraż nieopodal Białegostoku odbyły się   „Białostockie warsztaty Rzutowe.” Wzięła w nich udział młodzież z Podlasia oraz gościnnie zawodnicy z Okręgów PZW w Zamościu ,Poznaniu i Warszawy .
Organizatorami i pomysłodawcami całej Imprezy byli Koledzy z Koła PZW w Łapach Jerzy Łapiński oraz Mariusz Micner . Pomocy udzielił Okręg PZW w Białymstoku za co ogromne dzięki .
Polacy są w czołówce w wykorzystaniu środków unijnych , ale to co wykonali organizatorzy to kawał fantastycznej roboty. W ubiegłym roku korzystając z możliwości jakie daje dofinansowanie z Unii Europejskiej napisali program ,wypełnili sterty dokumentów i wysłali. Zrobili to dobrze i dostali dofinansowanie do całej imprezy. Resztę dołożył Okręg i powstała Fantastyczna impreza. Wszyscy ponad 30 osób zakwaterowani zostali w gospodarstwach agroturystycznych o bardzo wysokim standardzie . Mieszkaliśmy nad przepiękną rzeką Narwią na której organizowane są spływy kajakowe. Natłok obowiązków nie pozwolił na skorzystanie ze spływu ale na pewno wielu uczestników powróci w te piękne strony ponownie a wtedy spływ nas nie ominie. Przez cały okres warsztatów odbywał się trening od godziny 9-18 a w sobotę podsumowaniem były zawody. Trening pomagali prowadzić zawodnicy z Okręgów przyjezdnych co mam nadzieję podniesie poziom najmłodszych uczestniczących w warsztatach. W czwartek  1maja przeprowadzony został kurs sędziowski który poprowadził Krzysztof Chwastek przy mojej pomocy . Cieszyć musi spore zainteresowanie nie tylko młodych ale także dorosłych kandydatów na sędziów .  W środę w Surażu na terenie wybudowanej osady średniowiecznej  przez członków Towarzystwa „NAWIA” Gospodarze zorganizowali Imprezę zapoznawczą przy grillu i pokazach członków Towarzystwa Nawia . Imprezę swoją obecnością uświetnili Prezes ZO w Białymstoku Ryszard Broniszewski oraz jego zastępca Dariusz Dziemianowicz wraz z Dyrektorem biura Jerzym Łuckim. Honory gospodarza pełnił wójt Suraża który wszystkich przywitał , w kilku słowach przedstawił historię Miejscowości Suraż i sąsiadującej z nim Łapy. Centralnym programem były występy i pokazy kilku członków Towarzystwa Nawia.  Walki rycerskie oraz strzelanie z różnych rodzaji łuków. Potem wszyscy uczestnicy mogli spróbować swoich sił w strzelaniu do słomianej tarczy co okazało się nie tak łatwe. Piękny krajobraz i widoki jakie o tej porze roku tam zastaliśmy zapierały dech w piersiach . Stadion na którym trenowaliśmy fantastycznie przygotowany z piękną murawą i otaczającym go sosnowym lasem stwarzał bardzo kameralną atmosferę w której bardzo fajnie się trenowało . Pogoda również dopisała pierwsze bardzo ciepłe i słoneczne dni  potem pochmurnie chłodno ale bez deszczu. Wracaliśmy pełni wrażeń z nadzieją że wrócimy tam niedługo ….Jescze raz wielkie podziękowania i gratulacje dla działaczy z Koła w Łapach .

Targosz Włodzimierz