Mistrzostwa Okręgu Kieleckiego
Frydek-Mistek 16.05.2015 r.

Foto

 

Wyniki / Results

 

Rzutowe Mistrzostwa okręgu kieleckiego PZW – Pińczów, 25 lipca 2015 r.


W trakcie obozu młodzieży wędkarskiej okręgu kieleckiego PZW, który odbył się w dniach 23-26 lipca 2015 r. na obiektach MOSiR w Pińczowie, zostały zorganizowane mistrzostwa naszego okręgu w wędkarstwie rzutowym. Frekwencja była bardzo dobra, ponieważ wystartowało 32 zawodników z 11 kół we wszystkich 5 kategoriach wiekowych. Mimo nagłego huraganu i burzy, które spowodowały przerwanie zawodów przez sędziego głównego – sędziego klasy krajowej Waldemara Stąpóra z koła PZW Lublin-Czuby – zawody udało się przeprowadzić do końca.
Wyniki będące efektem treningów młodzieży w trakcie obozu, a także wysokiego poziomu sportowego kadry okręgu, były więcej niż zadawalające.
W kategorii seniorów miała miejsce bardzo wyrównana rywalizacja o miejsca II do V. Czterech kolejnych zawodników zmieściło się bowiem na 5 punktach. Choć zwycięzcą został kolejny raz Jacek Kuza z koła w Busku, na szczególne podkreślenie zasługuje doskonała dyspozycja 19-letniego Macieja Kuzy z Buska, który w odległości spinningowej jednorącz ciężarkiem 7,5 grama zdeklasował rywali uzyskując przy bezwietrznej pogodzie 73,33 metra (!) i pokonując najlepszego z rywali o ponad 3,5 metra.
W kobietach formą błysnęła Renata Kuza z koła Busko, która uzyskała wartościowy rezultat 421,925 pkt w 5-boju zaliczając po drodze doskonały, ponad 50-metrowy rzut na odległość linką muchową.
Wśród juniorek bezkonkurencyjna była „świeżo upieczona” brązowa medalistka mistrzostw świata juniorów (Słowenia – 9 – 12 lipca 2015 r.), 18-letnia Donata Żelazowska z koła w Brodach. Uzyskała w 5-boju wysoki wynik 400,635 pkt.
W kategorii juniorów, którzy rywalizowali w 3-boju, najlepszy był Szymon Godzisz z koła w Kazimierzy Wielkiej przed Bartoszem Kowalskim (również Kazimierza) i Sebastianem Trutkowskim z Buska.
W najliczniej obsadzonej kategorii kadetów do 14 lat, na czołowych miejscach znaleźli się również zawodnicy z Kazimierzy Wielkiej - Sławomir Gruszka i Dominik Matras. Trzecia była natomiast Magdalena Serafin z koła w Brodach. Sławek Gruszka, który od 2 lat trenuje również konkurencje muchowe, okazał się najlepszy również w 5-boju w kategorii juniorów, bijąc przy tym b. dobrym wynikiem 387,69 pkt rekord życiowy. Dzięki dobrym wynikom uzyskanym w 3-boju spinningowym kadetów i w 5-boju juniorów, a także dzięki zdobyciu tytułów mistrza okręgu w obu tych kategoriach, Sławomir Gruszka uzyskał kwalifikację na LXIII Rzutowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Lublinie w dniach 13 – 16 sierpnia 2015 r.
Sędziami zawodów byli członkowie Komisji Młodzieżowej naszego okręgu Artur Konieczny, Andrzej Maciejewski i Roman Kusak, a także Jacek Serafin z koła PZW w Brodach. W czasie uroczystości zakończenia mistrzostw wiceprezes naszego okręgu ds. młodzieży, Artur Konieczny, wręczył legitymacje sędziów wędkarskich klasy podstawowej w dyscyplinie rzutowej członkom naszego okręgu, którzy zdali w marcu 2015 r. egzamin sędziowski. Byli to: Andrzej Maciejewski i Robert Tutalak z Ostrowca, Roman Kusak i Jarosław Polanko z Kazimierzy Wielkiej oraz Magdalena Kuza, Maciej Kuza i Jagoda Żebrowska z Buska.