9 Festiwal VISION Polska
Zwierzyń nad Sanem
18 - 20.09.2015

Dla wielu zawodników sposób na Ultra krótki sezon rzutowy - polecam !!!

Fotki

Film


W dniach 18 - 20 . 09. 2015 w miejscowości Zwierzyń nad Sanem odbył się już 9 FlyFishing festiwal organizowany przez Vision Polska więcej na : http://hurch.pl/ .

Zostałem zaproszony przez Organizatorów do pokazania techniki muchowej używanyej przez zawodników w wersji ICSF .Spotkałem tam wielu fantastycznych ludzi ciekawych wszytkiego co mogło by im pomóc w polepszaniu ich techniki rzutu muchą wieloma rodzajami wędek i stylów. Całość została podsumowana przez pokaz profesjonalnego instruktora firmy Vision z Finlandi. Byłem pod wrażeniem łatwości operowania wędkami i linkami róznego rodzaju i wagi. Mimo różnego sprzętu wiele sam mogłem podglądnąc , by w przyszłości spróbować wprowadzić do swego arsenału w naszym sporcie. Sam brałem udział w pokazie i małym instruktarzu w rzucie jednorącz i oburącz sprzętem używanym w "naszym" Castingu. Wielu obecnych było pod wrażeniem odległości jakie możemy naszym sprzętem osiągać . Niestety w naszej dysyplinie jeden element odpada : czyli cholowanie ryby. Dlatego nasze wędki są dalekie od ideału obecnych wędkarzy w Zieleniu. Ciekawą uwagę usłyszałem od kilku prubujących rzucić moimi wedkami że nasz sznur do wędki jest o wiele za lekki próbnowali zmieniać na swoje głowice ale żadna nie mogła konkurować z naszą T-38 ;-). Kilka razy uczestniczyłem w podobnych pokazach i z zadowoleniem mogę stwierdzić że wędkarze bardzo szybko się uczą . Szczególnie praca lewą ręką która jescze kilka lat temu wogóle u naszych wędkarzy była nie używana. Pięknie pokazał to instruktor Firmy Vision jak należy nawet najlżejszymi zestawami sie posługiwac użwając lewej ręki. W tym miejscu gratuluję organizatorom przede wszytkim : Krzysztof Więcław oraz reszcie. Fantastyczne propagowanie wędkarstwa muchowego przy pomocy spotkania i pokazów zakończonym koncertem grup muzycznych.
W tytule z przekorą zaproponowałem uzupełnienie wolnego czasu takimi spootkaniami a może przez to namówię kogoś do spróbowania wędkarstwa muchowego. Umieściłem film który jest fantastycxzną instrukcją jak zabrać się do łowienia na muchę.Można łowiąc ryby doskonalić nad wodą techniki muchowe i potem przenieść je na te kilka zawodó w następnym sezonie rzutowym.

 

Pozdrawiam Włodek Targosz