WORLD  GAMES  2005

DUISBURG - NIEMCY
    14 - 24 July 2005 r.

Fotki :  Rozpoczecie   Zawody   Zakonczenie   Fotki Organizatorow   
Fotki Janusza   Fotki Jacka

Film :  8.2 Mb    Finał odl. much 22,4Mb

Wyniki  
    Klasyfikacja medalowa WG2005

7 Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich

22 – 24.07.2005 r. Duisburg - Niemcy

  •  Skład reprezentacji :


Bialik  Iwona


Talar  Monika

 
Targosz  Włodzimierz

     

Paprzycki Janusz

Kuza Jacek

Targosz Mateusz

 

Wyjazd naszej Reprezentacji na 7 Światowe Igrzyska w Duisburgu – Niemcy, nastąpił 21.07.2005 r. Reprezentacja nasza Wyjechała samochodem prywatnym po noclegu w Legnicy, gdzie w godzinach wieczornych przybyliśmy do Wedau dzielnicy Duiburga gdzie w Hotelu w szkole sportowej zostaliśmy zakwaterowani jak wszyscy uczestnicy reprezentujący wędkarstwo rzutowe i w którym mieściło się centrum akredytacyjne w którym otrzymaliśmy karty akredytacyjne

Siódme Światowe Igrzyska w Duisburgu nie ustępowały organizacji olimpiad organizowanym przez Komitet Olimpijski. Dobra organizacja duże nakłady finansowe na organizację spowodowały , że uczestniczyliśmy w imprezie idealnie zorganizowanej, perfekcyjnie przeprowadzonej.

Dla potrzeb przeprowadzenia zawodów na Światowych Igrzyskach zmieniono nieco ilość dyscyplin ograniczając ją do trzech oraz sposób kwalifikowania i walki o medale.

Postanowiono że wędkarstwo rzutowe reprezentowane będzie w trzech dyscyplinach : Nr1 –Skishu Muchowym, Nr 2 Odległość muchowa oraz Nr 3 – Arenbergu .

W każdej z dyscyplin przeprowadzono po dwie tury zawodów, najlepszych dziewięciu zawodników i zawodniczek kwalifikowało się do półfinału.Z półfinału trzech najlepszych kwalifikowało się do finału, gdzie walczyli bezpośrednio podział medali.

Aby zająć medalową pozycję należało uzyskać wysoki wynik aż czterokrotnie. To obrazuje jak wyczerpujące i wymagające najwyższych umiejętności były to zawody a medale zdobyte miały olbrzymią sportową wartość.

Do Światowych Igrzysk zakwalifikowanych było 36 mężczyzn i 12 kobiet.

Nominacje uzyskiwało 6-ciu najlepszych zawodników w ww. konkurencjach na Mistrzostwach Świata w Bernie. Pozostali zawodnicy kwalifikowani byli przez organizatorów na podstawie dzikich kart oraz uzyskiwanych w poprzednich latach osiągnięć.

Same zawody przeprowadzone zostały na leżacym opodal Hotelu w lesie kompleksie stadionów w Wedau .

Boiska zostały ustawione tak by widownia, a było jej około 1500 miała jak najbliższy kontakt w czasie zawodów z walczącymi zawodnikami . Przebieg całych zawodów relacjonowany był przez Niemiecką telewizje WDR w różnych programach telewizyjnych co zwiększało zainteresowanie samą imprezą.

Powyższe czynniki powodowały, że boiska ustawiono z bocznym lub przeciwnym wietrze co jeszcze bardziej utrudniało walkę i tylko najlepsi walczyli w półfinałach i finałach.

Nasi zawodnicy, sześcioosobowym składzie uzyskali bardzo dobre wyniki.

Zdobyliśmy trzy medale najwięcej w dotychczasowych startach w tych Igrzyskach 1 złoty i dwa brązowe . Umieszczenie wędkarstwa rzutowego w ostatnich dniach Igrzysk pozwoliła nam wszystkim przeżyć ceremonie zakończenia która odbyła się na płycie stadionu MSV Duisburg . Występy artystów z Tajwanu który będzie następnym organizatorem 8 Igrzysk był niesamowitym przeżyciem dla wszystkich.

  Targosz Włodzimierz zdobył złoty medal w odległości muchowej wynikiem 59,44 mdrugi był Stev Rajeff z USA uzyskując 58,94m ,a trzeci Henry Mittel z USA wynikiem 51,42m .

 

W konkurencji Nr 1 – Skish Muchowy nasi zawodnicy Monika Talar i Janusz Paprzycki zdobyli brązowe medale.

Monika Talar rywalizowała w finale z utytuowanymi zawodniczkami Jana Marsel z Niemiec ,która wygrała te konkurencje oraz Aleną Zinner z Austrii która była druga.Podobnie Janusz Paprzycki zdobył brązowy medal rewelacyjnie wygrywając półfinał ze świetnym czasem , niestety w finale musiał uznać wyższość Patryka Lexy z Czech oraz Inukai Iwana z Japonii.

Nasi Medaliści od lewej : Janusz Paprzycki, Monika Talar oraz Targosz Włodzimierz

W konkurencji Nr 3 – Arenbergu Iwonie Bialik brakło 11 sekund do medalu przy równym wyniku w półfinale z Czeszką Janą Bronćkovą zajęła 4 miejsce uzyskując 92 pkt .

Zdobyliśmy jeden złoty medal oraz dwa brązowe, byliśmy w czterech półfinałach.

Powyższe wyniki świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu poszczególnych zawodników do imprezy jaką były 7 Światowe Igrzyska – Duisburg 2005.

Medale naszych zawodników były trzema z 11 zdobytych medali zdobytych przez reprezentantów Polski we wszystkich dyscyplinach. / reprezentowany nasz kraj był w dziewięciu dyscyplinach/ i dał nam 17 miejsce w klasyfikacji medalowej na 96 krajów biorących udział w Igrzyskach .

Uzyskane bardzo dobre wyniki wystawiają naszym zawodnikom bardzo dobrą opinię o ich przygotowaniu do Światowych Igrzysk , umieszczając wędkarstwo rzutowe i polski sport na najwyższym światowym poziomie.

W tym miejscu chcę bardzo serdecznie podziękować w imieniu własnym jak i całej ekipy pracownikom Biura Sportu Zarządu Głównego za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na Światowe Igrzyska w Duisburgu – Niemcy .Ich praca i dobre zorganizowanie całości imprezy przyczyniło się również do osiągnięcia tych bardzo dobrych wyników.

 

Data 29.07.2005 r.                                                                         Trener

Narodowej Kadry Rzutowej

Targosz Włodzimierz