45 Międzynarodowy Turniej Halowy w Berlinie

8.04.2006 r.

Wyniki                 FOTO            FILM

...Oby tak do końca sezonu.....chciało by sie powiedzieć. 45 Halowy turniej przeszedł do historii w obsadzie międzynarodowej polska reprezentacja znalazła się w ścisłej czołówce. Po raz pierwszy w historii nasi zawodnicy wygrali skisha muchowego w obu kategoriach: Ula Włodarska wygrała w kobietach maksymalnym wynikiem 100 pkt a w kategorii seniorów wygrał jeszcze niedawny junior Mateusz Targosz osiągając 100 pkt w świetnym czasie.  Trzeba w tym miejscu zaznaczyć że  są to szczególne zawody w których nie ma baraży a medale w poszczególnych konkurencjach rozdawane są  tylko dla najlepszego zawodnika i nie ma tu możliwości na poprawienie się w barażu tu trzeba od razu iść na "maxa"...  w następnej konkurencji również był medal Włodzimierz Targosz wygrał  z ostatnio bardzo mocnym Słowakiem Robertem Mesaroszem uzyskując 57.52 m . W kategorii kobiet Urszula Włodarska przegrała tylko z jedną zawodniczką Niemką Katrin Ernst wielkorotną medalistką Mistrzostw Świata i Europy. W Klasyfikacji mężczyzn w skishu spinningowym  bój o złoty medal stoczyli nasi dwaj zawodnicy Noga Marek i Mateusz Targosz gdzie Marek pokazał klase V-ce mistrza Europy w tej konkurencji i wygrał lepszym czasem. 5 sekund różnicy świadczy o dramatycznej walce między nimi. W ostatniej konkurencji podobną rywalizację rozegrały ze sobą na odmianę nasze dwie zawodniczki Ula Włodarska i Iwona Bialik  które zdystansowały swe zagraniczne rywalki  i minimalnie lepsza okazała się  aktualna MistrzyniŚwiata Ula Włodarska przed Aktualna Mistrzynią Europy Iwoną Bialik.
Wysokie wyniki  w poszczególnych konkurencjach zaowocowały wysokimi pozycjami naszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji generalnej w pięcioboju.W klasyfikacji kobiet Urszula Włodarska zajęła drugie miejsce a tuż za nią uplasowała się Iwona Bialik. W klasyfikacji seniorów po bardzo wyrównanej walce Marek Noga uplasował się na wysokim 4 miejscu .Nasze drużyny zajęły solidarnie drugie miejsca Kobiety za Pierwszą reprezentacja Niemiec a mężczyźni za reprezentacją Pragi  która startowała w najśilniejszym składzie. Posumowując były to bardzo udane zawody dla naszych reprezentantów dające nadzieje że cały sezon Polcy będą reprezentowali wysoką formę.....