Nowy ośrodek castingu się szykuje...

          FOTO     

 

... w Lublinie.

* Dnia 22 kwietnia 2006 roku w Lublinie odbył się XIII Okręgowy Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej. W czasie oczekiwania na wyniki chętni poszli na boisko o sztucznej murawie, aby zobaczyć co to jest casting i ewentualnie spróbować porzucać.

* Pogoda była piękna: słońce świeciło, nie wiał wiatr i warunki były znakomite, a więc Jacek Kuza wygłosił krótkie przemówienie dotyczące wędkarstwa rzutowego... Później pokazaliśmy jak się mniej więcej rzuca. Następnie zaczęło się trafianie do tarczy...

* Chętnych do tego było niemało..., bo prawie 30!! W związku z tym niełatwo było to pozbierać, ale jakoś się udało.

* Wszyscy chętni rzucali w grupach 8-osobowych(bo tyle było wędek ). Przerzucali każde stanowisko arenberga. Nie wszystkim to wychodziło, ale niektórym szło nawet dobrze.

 

 

* Kiedy każdy odrzucał swoje zorganizowaliśmy mini zawody w arenbergu. Choć niektórych ogarnął stres i nie chcieli wziąć w nich udziału, jednak znaleźli się chętni do rzucania „na punkty”. Wystartowało 17 zawodników z 9 kół tzn.: z Leszcza, Wodnika, Stężycy, Poczty Polskiej, Zarzecza, Łukowa, Bogdanki, WSK Świdnika i Kocka.

* Tyle, że rzucaliśmy w nieco inny sposób niż na zawodach. Każdy oddawał tylko po jednym rzucie ze wszystkich pięciu stanowisk, a w związku z tym i wyniki były mniejsze o połowę.

* Najwięcej punktów (22) uzyskał Mateusz Ptak z Wodnika. Następny był Michał Koza z Zarzecza (18 pkt.), a tuż po nim ulokował się Krzysztof Trojak z Leszcza(12 pkt.). Następne „lepsze” miejsce zdobył Mateusz Pawelec z Poczty Polskiej(10 pkt.). Potem był 3-miejscowy remis Piotra Wiśniewskiego, Bartłomieja Sobolewskiego i Michała Pyry(po 8 pkt.).

* Pierwsi czterej chłopcy otrzymali po ciężarku 7,5g. Otrzymała go również jedyna startująca tam dziewczyna (Justyna Wojak) za to, że się zmierzyła ze starszymi i młodszymi chłopcami.

* Potem wszyscy wrócili do siedziby PZW w Lublinie (znajdującej się tuż obok boiska) na ogłoszenie wyników Konkursu Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej. Prawie wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy w swoich kategoriach.

                   

* Myślę, że spotkanie ogólnie odbyło się dobrze i iż niektórzy z próbujących tam rzucać zachęciło się do dłuższego uprawiania tego sportu.

 

Magdalena Kuza ,dnia 25 kwietnia 2006roku