54 Rzutowe Indywidualne Mistrzostwa Polski
w castingu

Białystok 19-20.08.2006 r.

    

 

Mistrzostwa Polski za na nami ,ale jak napisałem w tytule : na długo zostaną nam w pamięci.

Ale może od początku. Gdy organizowaliśmy kursy trenerskie 5-6 lat temu pojawiła się grupa młodych działaczy z Białegostoku, chcieli się coś więcej dowiedzieć na temat castingu byli w niej Darek Dziemianowicz , Mirek Nos , Andrzej Białołus i kilku innych.. Opowiadali o zamiarach o warunkach na Podlasiu i dobrej atmosaferze w kołach dla naszej dyscypliny. Potem dwa lata przyglądali się z boku robiąc oczywiście systematycznie dobrą prace z młodzieżą i wreszcie pokazali się ze swoimi zawodnikami dwa lata temu na halowych zawodach w Busku Zdroju wygrywając większość konkurencji. Od tego czasu ich grupa rozrastała się a chłopcy odpłacali coraz lepszymi wynikami. gdy zaproponowaliśmy dwa lata temu organizację Mistrzostw Polski podeszli do tego bardzo ostrożnie, ale po długim namyśle przyjęli organizację 54 Mistrzostw Polski. Jak wyszło wszyscy obecni widzieli ,świetna profesjonalna organizacja, zakwaterowanie, przyjęcie, stadion samo przeprowadzenie zawodów ogrom ludzi zaangażowanych w to przedsięwzięcie sprawiły że byliśmy uczestnikami kapitalnych Mistrzostw. Obecność najwyższych władz Białegostoku i Zarządu Głównego sprawiło że ranga zawodów jeszcze wzrosła. Mistrzostwa otworzyła defilada prowadzona przez Młodzieżową Orkiestrę dętą z Wasilkowa ,następnie flagę związkową nieśli Reprezentanci gospodarzy medaliści tegorocznych Mistrzostw Europy Daniel Gorbacz i Patryk Marcińczyk za nimi wszystkie ekipy biorące udział w Mistrzostwach a na końcu sędziowie Mistrzostw.
Imprezę Otworzył Prezes Okręgu Białostockiego Pan Zbigniew Matusewicz oraz wojewoda Białegostoku. Przyjęli oni meldunek gotowości od sędziego głównego Władysława Michalskiego oraz przyrzeczenia reprezentanta zawodników w osobie Izy Polakowskiej-Klinger oraz sędziów Andrzeja Białołusa. Po oficjalnym i uroczystym Otwarciu zaczęły się zawody. W tym miejscu trzeba zaznaczyć że przy okazji Mistrzostw rozegrano mecz pomiędzy drużynami Polski i Litwy w kategorii mężczyzn i kobiet ale więcej na ten temat w dalszej części.. Niestety w pierwszy dniu kropił słaby deszczyk aby koło południa ustąpić słońcu. Walka od początku była zacięta prym wiedli członkowie kadry narodowej poszczególnych kategorii wiekowych, a rozłożenie dyscyplin w czasie sprawiło ze byliśmy przez całe dwa dni świadkami niezwykłej rywalizacji. Po pierwszym dniu zmagań Organizatorzy zafundowali uczestnikom spotkanie integracyjne, dwoma autokarami zabrali wszystkich na łowisko specjalne nad zalewem Siemianówka gdzie urządzili małe przyjęcie a dla chętnych zawody spinningowe gdzie padły okazy szczupaków ponad dwa kilogramy. Przed zmrokiem zostaliśmy ugoszczeni przez Organizatorów w Gospodzie w Michałowie na skraju Puszczy Knyszyńskiej gdzie po ciepłym posiłku zaczęła się prawdziwa zabawa integracyjna. Przeważała młodzież więc zabawy nie było końca .Po świetnej zabawie wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy około północy do Hotelu by w następnym dniu kontynuować zawody. Rano w drugim dniu przywitała nas piękna słoneczna pogoda i o godzinie 8.30 rozpoczęliśmy drugą część zmagań. Bardzo wyrównana rywalizacja toczyła się w kategorii seniorów i kobiet gdzie prym wiedli członkowie kadry narodowej przygotowujący się do startu w Mistrzostwach świata w Irlandii. ostatnia konkurencją był odległość 7,5 gr . Tutaj Jacek Kuza mający ogromną przewagę po czterech konkurencjach spalił ku zaskoczeniu wszystkich trzy rzuty i nie zaliczył konkurencji. Za jego plecami rozegrała się zacięta rywalizacja pomiędzy czterema zawodnikami. Ostatecznie wygrał ja Marek Noga niecały punkt przed Januszem Paprzyckim i Mateuszem Targoszem. W Klasyfikacji kobiet zwyciężyła bardzo dobrze dysponowana Izabela Polakowska przed Iwoną Bialik i Niną Miziołek. W kategori Juniorek medalami podzieliły się Paulina Krzyżanowska, Natalia Pecyna i Kuza Magdalena. Również w kategorii juniorów nie było niespodzianek najlepszy okazał się Paweł Stopa przed Danielem Gorbaczem to dwaj najlepsi zawodnicy ostatnich Mistrzostw Europy ale w odwrotnej kolejności trzeci również był członek Kadry Patryk Marcińczyk. W kategorii kadetów bezkonkurencyjny był Daniel Gorbacz przed Magdaleną Kuzą i Damianem Sobotą. Rozegrany był również równolegle Mecz Polska – Litwa , przeciwko Drużynie Litwy wystawiliśmy aktualnych wicemistrzów Europy Juniorów którzy wygrali tę rywalizację, podobnie nasze dziewczęta wygrały z drużyna Litwy.

Zakończenie również poprzedziła defilada prowadzona przez Młodzieżową Orkiestrę z Wasilkowa .Organizatorzy nagrodzili pierwszych trzech zawodników medalami i Pucharami a pozostałych trzech dyplomami. Medalowanie poszczególnych konkurencji przeplatane było występami artystycznymi zespołu Doboszek z Wasilkowa . Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami Mistrzostw. Mistrzostwa zakończył Wojewoda Białegostoku a flagę opuścił poczet sztandarowy złożony z nowych Mistrzów Polski Marka Nogi, Izabeli Polakowskiej oraz Pawła Stopy. W tym miejscu należy podziękować człowiekowi który te mistrzostwa przygotował czyli :

DARKOWI DZIEMIANOWICZOWI v-ce prezesowi ds. młodzieży Okręgu Białostockiego

Oraz jego najbliższym współpracownikom Andrzejowi Białołusowi , Karolowi Sawickiemu, Mirkowi Nosowi , Robertowi  Białołusowi , Marcinowi Sawickiemu .

Darek stał logistycznie za ich organizacją a nie widzieliśmy go wśród oficjeli bo do końca pilnował by wszystko przebiegało tak jak to zaplanował wielkie brawa Darku dla Ciebie i wszystkich współpracowników ogromne dzięki za poświęcenie i wysiłek jaki włożyliście, aż nie chce się wierzyć że organizowaliście po raz pierwszy Mistrzostwa rzutowe Polski w ostatnim czasie nie mając doświadczenia. Wielkie brawa na pewno podnieśliście organizatorom następnych Mistrzostw poprzeczkę na niebotyczną wysokość.

Teraz kolej na organizację troche większej imprezy mam nadzieję że jak odetchniecie i odpoczniecie to dacie się na mówić byście znowu byli Organizatorami Wielkiej imprezy, jeszcze raz Wielkie podziękowania.


                                                                                                     Targosz Włodzimierz