Jak się ubrać na ryby: Jak się ubrać na udany dzień na łodziWędkarstwo to jedna z tych aktywności na świeżym powietrzu, która wymaga od Ciebie komfortu w różnych warunkach. Ponieważ nigdy nie wiesz, co przyniesie dzień, najlepiej jest mieć wiele warstw, abyś mógł się dostosować w razie potrzeby. W zależności od tego, kiedy i gdzie łowisz, temperatura i wilgotność są za każdym razem inne. Odpowiednia odzież może w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia komfortu i sukcesu. W związku z tym, poniżej przedstawiamy kilka porad jak się ubrać na ryby.

Warstwa jest kluczem

Najważniejszą częścią twojej wędkarskiej garderoby jest umiejętność układania warstw. Możesz być na wodzie przez kilka godzin i skończyć w innej strefie temperatur. Dobrze jest móc zdjąć warstwę, jeśli zrobi się za gorąco lub założyć jedną, jeśli zrobi się za zimno. Staraj się dopasować swoje kolory, aby nie wyróżniały się i nie odstraszały ryb. Strój, który jest całkowicie niebieski lub biały nie będzie wyglądał naturalnie i może odciągnąć ryby od przynęty lub zanęty. Pamiętaj, że niektóre tkaniny odpychają wodę, a niektóre oleje rybne.

Zawsze miej kapelusz i okulary przeciwsłoneczne

Łatwo jest zapomnieć o tych elementach wyposażenia, ale są one niezbędne. Dobry kapelusz wędkarski ochroni cię przed słońcem, utrzyma cię w cieple i odpycha wodę, jeśli pada deszcz. Jeśli zrobi się naprawdę słonecznie, zawsze możesz ściągnąć kapelusz niżej na twarz dla ochrony. Podczas wędkowania najlepiej jest nosić okulary przeciwsłoneczne. Nie tylko ochronią one Twoje oczy przed promieniami UV, ale również uchronią Cię przed dostaniem się do oczu od każdej ryby, która wskoczy do Twojej łodzi.

Buty, rękawice bez palców i odzież przeciwdeszczowa

Te trzy rzeczy mogą wydawać się nie mieć wiele wspólnego z wędkarstwem, ale mają. Jeśli robisz jakieś poważne połowy, prawdopodobnie będziesz chodził po wodzie. Wodoodporne buty pomogą ochronić Twoje stopy przed tym, co może być w wodzie. Rękawiczki ochronią Twoje ręce przed skaleczeniami i zadrapaniami, a także przed owadami, które mogą znajdować się w wodzie. Kurtkę przeciwdeszczową lub poncho warto mieć, nawet jeśli nie sądzisz, że będzie padać. Znalezienie się na zewnątrz w złej pogodzie może szybko zrujnować wyprawę wędkarską. Posiadanie odpowiedniego sprzętu, który ochroni Cię przed żywiołami może uratować Twoją wyprawę i pomóc Ci mieć więcej zabawy.

Nie zapomnij o kremie przeciwsłonecznym

Nawet jeśli prawdopodobnie będziesz łowił ryby w chłodniejszej części roku, słońce nadal może wyrządzić szkody na twojej skórze. Łatwo jest zapomnieć o nałożeniu kremu z filtrem, kiedy jesteś na rybach, ponieważ możesz być zakryty i mniej się pocić. Nawet jeśli przebywasz w cieniu, promienie słoneczne nadal mogą docierać do Twojej skóry i powodować jej uszkodzenia. Pamiętaj, aby nakładać krem z filtrem na każdą odsłoniętą skórę i nosić kapelusz, aby uniknąć uszkodzeń słonecznych.

Zabierz ze sobą plecak z niezbędnymi rzeczami

Nigdy nie wiesz, co może się zdarzyć, gdy jesteś na wodzie lub gdy jesteś poza łodzią. Posiadanie plecaka z niezbędnymi rzeczami może pomóc ci w szczypcie. Jeśli zostaniesz złapany w burzy lub, co gorsza, w powodzi, plecak wypełniony niezbędnymi rzeczami może pomóc ci przejść przez sytuację. Pamiętaj, aby zawrzeć w nim takie rzeczy jak: odzież przeciwdeszczowa, kapelusze, bandaże, środki przeciwbólowe, blokadę przeciwsłoneczną i inne przedmioty, które mogą pomóc Ci w potrzebie.

Zabierz ze sobą również apteczkę pierwszej pomocy. Nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć na wodzie i chcesz być przygotowany na wypadek, gdyby komuś stała się krzywda.

Najlepszy czas na wędkowanie to wczesny ranek

Jeśli masz możliwość, staraj się iść na ryby we wczesnych godzinach porannych. To właśnie wtedy ryby żerują najbardziej. Słońce może nie być na zewnątrz, ale prawdopodobnie jest w trakcie wychodzenia. Pomoże to utrzymać odblaski z oczu i pozwoli Ci lepiej widzieć wodę. Jeśli pójdziesz wczesnym rankiem, prawdopodobnie przegapisz tłumy i będziesz miał większe szanse na złapanie ryb.

Teraz, gdy wiesz, jak się ubrać na ryby, wypróbuj to. Niezależnie od tego, czy jesteś na łodzi, czy na brzegu, upewnij się, że jesteś ubrany do warunków. Wejście w rutynę tego, co nosisz, może pomóc ci być bardziej przygotowanym i lepiej przygotować się do udanej wyprawy na ryby.