Porady dotyczące wędkarstwa rzutowego dla początkujących!Wędkarstwo jest jednym z najbardziej popularnych zajęć i hobby na świeżym powietrzu. Od małych stawów, przez duże jeziora, po szerokie rzeki, wędkarze mogą łowić niemal wszędzie. Ale wędkowanie nie musi być skomplikowane ani drogie. Z kilkoma prostymi wskazówkami, każdy może nauczyć się rzucać wędkę i kołowrotek. Casting jest procesem napędzania przynęty (i ostatecznie przynęty) z dala od wędkarza w celu uzyskania przynęty w strefie brania. W tym artykule dowiesz się, jak z łatwością zarzucać wędkę i kołowrotek, abyś mógł spędzać więcej czasu na łowieniu ryb!

Utrzymuj swój kołowrotek na obrotach podczas rzucania

Wiele osób wkłada kołowrotek pod pachę podczas rzucania. Być może widziałeś jak robią to oldschoolowi casterzy. Podczas gdy trzymanie kołowrotka blisko ciała zmniejszy ilość linki, którą wypuścisz, zapobiega to również kręceniu się kołowrotka podczas rzucania. Jeśli kołowrotek nie kręci się podczas rzutu, będziesz musiał nawijać linkę w trakcie. Ta technika spowolni postęp rzutu, ponieważ będziesz zwijał linkę w trakcie rzutu i będziesz miał mniej linki na wyciągnięcie ręki. Trzymając kołowrotek przed sobą i upewniając się, że się kręci, możesz zachować całą żyłkę na szpuli i nawijać ją w trakcie rzutu bez konieczności dostosowywania się do braku żyłki na szpuli.

Nie opuszczaj szczytówki podczas rzucania

Jednym z najłatwiejszych do popełnienia błędów podczas castingu jest upuszczenie szczytówki po kilku rzutach. Jest to łatwy do popełnienia błąd, ponieważ wielu nowych wędkarzy myśli, że muszą opuścić szczytówkę po oddaniu rzutu. Ponieważ chcesz utrzymać szczytówkę wędziska w górze podczas rzucania, musisz wywrzeć pewien nacisk na rękę kołowrotka. Oznacza to, że musisz docisnąć kciuk do szpuli kołowrotka, aby zapobiec zerwaniu się linki z kołowrotka i z wędki. Utrzymując szczytówkę wędki w górze i wywierając nacisk na kołowrotek, będziesz w stanie utrzymać żyłkę odchodzącą od kołowrotka i wędki. To będzie zachować swoją linię z coraz splątane i rzut z coraz messed up.

Użyj obu rąk do rzucania

Kiedy większość ludzi idzie rzucić wędkę, chwytają wędkę jedną ręką, zwijają trochę linii z drugą, a następnie idą wyciągnąć rękę, aby rzucić przynętę. To nie jest sposób w jaki powinieneś rzucać. Zamiast tego należy użyć jednej ręki do zwijania linki i jednej ręki do wyciągnięcia ramienia aby uzyskać dystans pomiędzy nami a przynętą. Możesz potrzebować swojej ręki do trzymania wędki w górze jeśli nie wypuścisz prawidłowo linki. Używając obu rąk do rzucania, będziesz w stanie uzyskać więcej dystansu i kontroli między tobą a przynętą w wodzie. Będziesz też w stanie kontrolować ilość linki, którą masz w danym momencie na wierzchu.

Wypuszczaj tylko tyle linki, żeby się odbiła

Jednym z najczęstszych błędów wśród początkujących wędkarzy jest wypuszczanie zbyt dużej ilości linki. Jest to szczególnie prawdziwe dla tych, którzy rzucają po raz pierwszy. Nowi wędkarze mogą być podekscytowani tym, że ich przynęta wychodzi w wodę i wypuszczają znacznie więcej linki niż potrzebują. Spowoduje to, że ich linka minie zamierzony cel. Najlepszym sposobem na uniknięcie wypuszczenia zbyt dużej ilości linki jest wypuszczenie tylko tyle linki, aby przynęta została ściągnięta do Ciebie. Dzięki temu będziesz wiedział kiedy osiągnąłeś koniec linki i będziesz mógł zwinąć resztę. Pomoże Ci to również wyczuć ile linki potrzebujesz aby wykonać dobry rzut.

Istnieje wiele różnych sposobów rzucania wędką, a najlepszym sposobem, aby poczuć się komfortowo z tym procesem jest wypróbowanie różnych technik. Może się okazać, że niektóre techniki działają dla ciebie lepiej niż inne. Próbując różnych technik, będziesz w stanie znaleźć tę, która działa najlepiej dla ciebie i twojego poziomu umiejętności. Jednym ze sposobów na wypróbowanie różnych technik jest oglądanie casterów w telewizji lub na YouTube, aby zobaczyć jak to robią. Możesz również uczestniczyć w klinikach i warsztatach castingowych, aby uzyskać informacje zwrotne i wskazówki od profesjonalistów.

Wybierz odpowiednią wędkę do pracy

Rodzaj wędki, której używasz, określi rodzaj rzutu, który będziesz mógł wykonać. Chcesz się upewnić, że używasz odpowiedniej wędki do rodzaju połowów, które wykonujesz. Wybierając odpowiednią wędkę, możesz uzyskać lepszą odległość i sprawić, że łapanie ryb będzie znacznie łatwiejsze. Będziesz w stanie rzucić dalej i dostać przynętę do celu z mniejszym wysiłkiem. Wybierając złą wędkę, będziesz w stanie wykonać rzut, ale nie będziesz w stanie uzyskać odległości, której potrzebujesz, aby osiągnąć swój cel. To sprawi, że trudniej będzie Ci dotrzeć z przynętą do ryby. Możesz dowiedzieć się więcej o różnych wędkach i o tym, do czego służą, czytając więcej o wędkach i przeglądając recenzje różnych wędek.

Jeśli chodzi o rzucanie, pamiętaj o tym, aby kołowrotek się kręcił, nie upuszczaj szczytówki, używaj obu rąk do rzucania, wypuszczaj tylko tyle linki, aby się odbiła, próbuj różnych pociągnięć i wybierz odpowiednią wędkę do pracy. Pomoże Ci to w osiągnięciu komfortu podczas rzucania i ułatwi dotarcie przynęty do celu. Dzięki tym wskazówkom, będziesz rzucał jak profesjonalista w krótkim czasie!