Niezbędnik wędkarza: Dziesięć akcesoriów wędkarskich, których potrzebujeszWędkarstwo to świetny sposób na relaks i powrót do natury. Wędkarstwo pomaga również wrócić do natury w tym sensie, że może pozostawić cię zakrwawionym, poobijanym i posiniaczonym. Jeśli nie jesteś ostrożny, wędkowanie może być dość bolesne. To powiedziawszy, nadal jest to świetna zabawa dla każdego, kto lubi przebywać na świeżym powietrzu i nie ma nic przeciwko temu, aby się trochę zmoczyć lub pobrudzić. Jednak, jak w przypadku każdego sportu lub hobby, istnieją pewne niezbędne akcesoria, które sprawiają, że wędkarstwo znacznie przyjemniejsze. Te dziesięć sztuk niezbędników wędkarza sprawi, że Twoja następna wyprawa na ryby będzie bezpieczniejsza i bardziej satysfakcjonująca niż kiedykolwiek wcześniej. Przyjrzyjmy się...

Siatka / hak magazynowy

Jednym z najczęstszych urazów podczas wędkowania jest zaczepienie się o żyłkę. Dzieje się tak, gdy ryba ugryzie haczyk, a ten zaplącze się w twoje ubranie, skórę lub włosy. Siatka jest świetnym sposobem na uniknięcie zaczepienia o haczyk, po prostu usuwając haczyk z ubrania lub skóry, zanim będzie miał szansę pobrać krew. Siatka jest również świetna do usuwania haczyków z ryb, co może być trudne, jeśli nie masz odpowiedniego narzędzia. Choć istnieje kilka różnych rodzajów sieci rybackich, dla większości wędkarzy najlepszym rozwiązaniem jest sieć teleskopowa. Standardowa siatka jest po prostu zbyt mała, aby być użyteczna, ale siatka teleskopowa rozciąga się na długość pięciu lub sześciu stóp, co czyni ją idealną do łowienia z łodzi lub molo.

Rękawice wędkarskie

Ryby są często śliskie, co może utrudniać manipulowanie nimi po złowieniu. Rękawiczki pomagają chronić dłonie i ułatwiają manipulowanie rybami, zwłaszcza tymi mniejszymi, bez oblepiania rąk śluzem. Większość ryb jest pokryta oślizgłą substancją zwaną śluzem. Chroni ona je, ale jednocześnie utrudnia manipulowanie nimi. Rękawice pomagają lepiej uchwycić ryby, dzięki czemu można je wyciągnąć z wody bez wyrządzania im dodatkowych szkód. Dostępnych jest kilka różnych rodzajów rękawic. Rękawice neoprenowe są świetne do wody o temperaturze od 40 do 60 stopni, natomiast rękawice gumowe zapewniają lepszą ochronę w zimnej wodzie. Niektórzy wędkarze wolą rękawice z tkaniny, ponieważ są mniej restrykcyjne i łatwiej je wyczyścić.

Wędka teleskopowa

Jeśli kiedykolwiek uprawiałeś wędkarstwo muchowe, wiesz, że długa, elastyczna wędka jest najlepszym sposobem na zwinięcie ryby. Wędka teleskopowa rozciąga się na znacznie większą długość niż standardowa wędka, co ułatwia zwijanie ryb, które pływają w dużej odległości. Długa wędka gwarantuje również, że nie zaplączesz się w żyłkę lub sprzęt wędkarski. Możesz również zwijać swój połów z o wiele bezpieczniejszej odległości, co pomoże Ci uchronić się przed niebezpieczeństwem. Większość teleskopowych wędek składa się do długości około 35 cali, co ułatwia ich transport i przechowywanie. Pasują również do większości standardowych pudełek na sprzęt wędkarski.

Światło LED dla nocnego wędkowania

Nocne wędkowanie to świetny sposób na złowienie jednych z największych ryb w jeziorze. Jest to również świetny sposób na zranienie się, jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu. Lampa czołowa lub latarka pomogą Ci zobaczyć, gdzie idziesz, bez konieczności polegania na jasnym świetle, które może odstraszyć potencjalne ryby. Latarka czołowa pozwala zachować obie ręce wolne, dzięki czemu można lepiej kontrolować wędkę. Jedna ręka może być również pomocna, jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której musisz zgasić światło, aby nie spłoszyć innych wędkarzy. Dobre światło LED jest jasne, ale nie emituje dużo ciepła. Nie chcesz oślepiać innych wędkarzy i nie chcesz też płoszyć ryb.

Okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV

Jeśli łowisz w słońcu, dobrze jest nosić okulary przeciwsłoneczne, aby chronić swoje oczy. Jasne światło słoneczne odbijające się od wody może być bardzo szkodliwe dla Twoich oczu, jeśli nie nosisz okularów przeciwsłonecznych. Możesz nawet nosić okulary przeciwsłoneczne w pochmurne dni. Bezpośrednie światło słoneczne może być nadal szkodliwe, nawet w pochmurne dni, i może być trudno zobaczyć, gdy oczy są osłonięte przed światłem przez parę okularów przeciwsłonecznych. Dobre okulary przeciwsłoneczne powinny być chronione przed promieniowaniem UV i mieć ciemną oprawkę. Upewnij się, że zarówno soczewki jak i ramka są ciemne, w przeciwnym razie Twoje oczy nadal będą narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Urządzenie pływające do zakotwiczenia łodzi

Najlepszym sposobem na łowienie z łodzi jest zarzucenie kotwicy i pozostawienie jej na miejscu na kilka godzin. Dzięki temu łódź pozostaje w jednym miejscu, a ty możesz skupić się na łowieniu ryb, zamiast ciągle martwić się o to, czy nie wpadniesz na inne łodzie lub nie utkniesz na mieliźnie. Jeśli nie masz kotwicy lub kotwica nie jest wystarczająco duża, aby utrzymać łódź w miejscu, kolejną najlepszą rzeczą jest urządzenie do pływania. Utrzyma on łódź w jednym miejscu, nie kosztując Cię nic. Możesz zrobić urządzenie do pływania z prawie wszystkiego, co będzie unosić się na wodzie. Kilka stosów starych opon, kilka kłód lub kilka pustych plastikowych butelek to tylko kilka przykładów tego, co można wykorzystać do utrzymania łodzi w jednym miejscu.

GPS Device for Finding Good Fishing Locations

Gdziekolwiek idziesz na ryby, są prawdopodobnie pewne obszary, które są lepsze niż inne. Urządzenie GPS może pomóc Ci łatwo znaleźć te obszary, dzięki czemu możesz spędzić mniej czasu na szukaniu, a więcej na łowieniu. Jeśli łowisz tylko w pobliżu brzegu, możesz użyć zwykłego urządzenia GPS i będzie ono pomocne. Jeśli łowisz w łodzi, będziesz potrzebował czegoś, co wytrzyma zamoczenie. Ryby są stworzeniami z przyzwyczajenia i często wracają do tego samego miejsca regularnie. Urządzenia GPS pomogą Ci zidentyfikować te miejsca, dzięki czemu będziesz mógł spędzić więcej czasu na łowieniu, a mniej na szukaniu ryb.

Przechowywanie przynęt i narzędzi

Skrzynki na przynęty i sprzęt są świetne do przechowywania wszystkich akcesoriów wędkarskich w jednym miejscu. Pudełka na przynęty i sprzęt są zaprojektowane tak, aby były wodoszczelne i wytrzymywały działanie czynników zewnętrznych. Są one dostępne w różnych rozmiarach, materiałach i wzorach. Istnieją nawet pudełka na przynęty, które są przeznaczone do montażu na łodzi, samochodzie lub ciężarówce. Jeśli łowisz z łodzi, najlepiej jest używać pudełka na sprzęt, które montuje się do ściany łodzi. W ten sposób nie będzie przeszkadzać i będziesz miał łatwy dostęp do sprzętu bez obawy o naruszenie równowagi łodzi.