170 6795fWędkarstwo muchowe to trudny sport, który wymaga dbałości o szczegóły, szybkiego myślenia i stabilnych rąk. Jeśli jesteś zainteresowany nauką wędkarstwa muchowego, ale nie jesteś pewien, gdzie zacząć, ten blog jest dla Ciebie! Nauka wędkarstwa muchowego jako początkujący może być trudna, zwłaszcza jeśli nie masz nikogo w pobliżu, kto może nauczyć cię lin. W związku z tym rozumiemy, że możesz czuć się nieco obawiając się skoku w głowę z tym nowym i raczej trudne umiejętności. Jednak z odpowiednią ilością praktyki, cierpliwości i chęci do nauki nowych rzeczy, każdy może stać się ekspertem w wędkarstwie muchowym. Oto kilka wskazówek, jak stać się ekspertem w wędkarstwie muchowym w krótkim czasie.

Poznaj różne rodzaje sprzętu używanego w wędkarstwie muchowym

Zanim nawet myśleć o głowę, aby kupić swój pierwszy kołowrotek wędkarski muchy, należy zrobić kilka badań na temat różnych rodzajów sprzętu wędkarskiego muchy tam. Chociaż może być pewne nakładanie się w zależności od rodzaju kołowrotka rybackiego muchy chcesz kupić, istnieje kilka różnych rodzajów sprzętu rybackiego, które są powszechnie stosowane w wędkarstwie muchowym. Pierwszym z nich jest wędka, która jest rzeczywista wędka, że używasz do rzucania linii do rzeki lub jeziora. Po masz swoją linię i są gotowe do kołowrotka w połowach, trzeba będzie kołowrotek mucha do kołowrotka linii z powrotem w. I ostatni, ale nie najmniej, trzeba będzie również trochę linii do mocowania do kołowrotka muchy. Kiedy wiesz, różne rodzaje sprzętu wędkarskiego, będzie łatwiej wybrać odpowiedni kołowrotek dla Ciebie i wiedzieć, co trzeba będzie, jeśli zdecydujesz się kupić zestaw kołowrotek wędkarski.

Dowiedz się, jak prawidłowo rzucać

Jedną z najważniejszych części wędkarstwa muchowego jest casting, czyli sposób, w jaki wyrzucasz swoją linię muchową do wody i wody. Chociaż możesz być kuszony, aby rzucić swoją linię muchową tak daleko, jak to możliwe, nie jest to prawidłowy sposób rzucania. Podczas połowów muchowych, należy upewnić się, że Twoja linia muchowa podróżuje w kierunku wody pod lekkim kątem w dół, co pozwoli linii muchowej tonąć w stałym i powolnym tempie. Jeśli linka zbyt szybko przesuwa się w kierunku wody, będzie po prostu odbijać się od powierzchni wody i opadać bardzo szybko, co oznacza, że przynęta nie będzie miała wystarczająco dużo czasu, aby osiąść w pożądanej pozycji. Jeśli nie rzucisz linki prawidłowo, możesz stracić wiele ryb, niezależnie od tego, jak ostrożny jesteś podczas zakładania haka!

Spróbuj łowić z łodzi

Jeśli chcesz zostać ekspertem w wędkarstwie muchowym, będziesz musiał w pewnym momencie spróbować łowienia z łodzi. Łowienie z łodzi jest zupełnie innym doświadczeniem niż łowienie z brzegu, ponieważ będziesz miał dużo więcej miejsca do poruszania się, co ułatwi Ci rzucanie i zwijanie połowu prawidłowo.

Łódź może sprawić, że łatwiej jest łowić w wodach płynących, jak łódź będzie poruszać się bardzo mało, podczas gdy zwijanie w połowach. Z łodzi, można spróbować fly fishing w płytkiej wodzie, że nie byłby w stanie dotrzeć z brzegu. Jeśli chcesz stać się profesjonalnym rybakiem muchy, należy spróbować połowów z łodzi przynajmniej raz!

Idź na ryby z brzegu

Podczas gdy uczysz się jak łowić na muchę, możesz chcieć spróbować łowić z brzegu kilka razy, zanim wskoczysz na muchę z łodzi. To da Ci wyobrażenie o tym, jak działa proces wędkarstwa muchowego i zapewni Ci łatwiejszy sposób zwijania połowu.

Podczas połowów muchowych z brzegu, będziesz chciał stanąć na brzegu wody z wędką, linią i kołowrotkiem w ręku. Po rzucił swoją linię do wody, trzeba będzie zwinąć linię z jedną ręką, podczas gdy za pomocą drugiej ręki, aby ustawić hak. Połowy z brzegu to świetny sposób, aby ćwiczyć bez wydawania ton pieniędzy na sprzęt, i można skupić się na coraz lepszym rybakiem muchy przed próbą muchy z łodzi.

Spróbuj łowić na muchę w nocy

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak stać się ekspertem w wędkarstwie muchowym, to byłby to dobry pomysł, aby spróbować wędkarstwa muchowego w nocy. Choć może się to wydawać dziwne, wielu ludzi lubi latać ryby w nocy, aby skorzystać z rosnącego lub zachodzącego księżyca, lub ilość światła, że księżyc odbija się od wody.

Istnieje kilka powodów, dla których wędkarstwo muchowe w nocy jest świetne dla początkujących. Po pierwsze, wędkarstwo muchowe w nocy jest zwykle znacznie mniej konkurencyjne niż w ciągu dnia, co oznacza, że nie trzeba się martwić, jak wiele o bycie outfished przez innych rybaków. Po drugie, wschodzący lub zachodzący księżyc będzie świecić światło w dół na wodzie, co ułatwi ci dotarcie do wody bez zaplątania się w gałęzie pobliskich drzew. Jeśli chcesz zostać ekspertem w łowieniu na muchę, spróbuj łowić w nocy!

Istnieje wiele wyzwań, które pochodzą z nauki wędkarstwa muchowego, ale z odpowiednią ilością cierpliwości i praktyki, można je pokonać. Przed nurkowaniem w fly fishing, upewnij się, że wiesz, jakie rodzaje sprzętu trzeba i jak prawidłowo korzystać z każdego kawałka sprzętu. Po uzyskaniu podstaw w dół, będzie łatwiej stać się ekspertem w wędkarstwie muchowym!